Zwyczaje i tradycje wielkanocne w USA

„Easter” w każdym kraju obchodzi się z uwzględnieniem określonych rytuałów i charakterystycznych potraw. W Polsce święta wielkanocne celebrowane są uroczystym śniadaniem przygotowywanym z poświęconych w kościele produktów. Warto wiedzieć, w jaki sposób Wielka Niedziela obchodzona jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Obiad w małym gronie

Zwyczaje Wielkanocne, panujące w USA, można poznać, dzięki native speakerom zatrudnionym w szkole Lincoln. Wykładowcy urodzeni w Stanach Zjednoczonych, znają bowiem nie tylko najważniejsze rytuały świąteczne, ale i nastrój, towarzyszący wydarzeniu. Amerykanie obchodzą Wielkanoc w gronie najbliższych. Osoby wierzące udają się w niedzielny poranek do kościoła. Amerykanie nie przygotowują jednak tradycyjnych w Polsce koszyczków z jedzeniem. W niedzielę nie spożywa się również świątecznego śniadania. Bliscy zasiadają przy stole w godzinach południowych. Obiad wielkanocny nie stanowi kompozycji wielu, obfitych dań. Menu obejmuje m.in. jajka, pieczoną szynkę czy sałatkę. Wiele osób udaje się także do restauracji.

Zajączek z prezentami

Wielkanoc w USA jest wyczekiwana przez małe dzieci. W ogrodzie i domu, szukają one bowiem pisanek pozostawionych przez zajączka. Szybkie zebranie jajeczek premiowane jest koszyczkiem wypełnionym różnorodnymi słodyczkami i niewielkimi upominkami. Dzieci bawią się również w toczenie jajek po trawniku. Najsłynniejsze rozrywki wielkanocne odbywają się w Białym Dom. Prezydent USA, przebiera się bowiem za króliczka i obdarowuje biedne dzieci prezentami oraz słodyczami.

Parada

Amerykanie uwielbiają efektowne widowiska. Wielkanoc stanowi więc pretekst do organizowania corocznej parad. Największa z nich odbywa się na ulicach Nowego Jorku. Przez 5th Avenue maszerują kobiety ubrane w dawne stroje i ozdobne kapelusze. W niedzielę Amerykanki zakładają również Easter Bonnet.

Chcąc poznać ciekawe zwyczaje wielkanocne w USA, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w sieci. Można również zapisać się na lekcje angielskiego online prowadzone przez native speakerów. Rodowici użytkownicy języka, znają bowiem nie tylko oficjalne rytuały, ale także klimat, towarzyszący świętom oraz odmienne zwyczaje w zależności od stanu.

Poprzedni artykułFakty i mity w walce o perłowy uśmiech!
Następny artykuł3 proste przepisy na babeczki czekoladowe z kawałkami czekolady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj