Test ciążowy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Test ciążowy jest czasami potrzebny. Każda pani nieraz podejrzewa, ze jest w ciąży i to wymaga sprawdzenia. Dlatego warto wybrać się najpierw do apteki, a później do lekarza, aby potwierdzić lub zaprzeczyć. W aptekach jest co najmniej kilka testów ciążowych, warto solidnie wybrać porządny i dający gwarancję poprawności danego badania w warunkach domowych. Wybór testu ciążowego to ważna sprawa, zatem poczytajcie nasze porady w tej mierze. Może być strumieniowy, paskowy, płytkowy lub cyfrowy. Wybór jest szeroki, a każdy klient może wybrać najlepszy dla siebie. Porządny test to podstawa sukcesu w badaniu i pewności wiarygodności takiego testu. Już dwa dni po zapłodnieniu można wykryć ciążę.

Test strumieniowy jest wygodny. Umieszcza się go pod strumieniem moczu na pięć sekund. Nie wolno dotykać paska absorpcyjnego. Wynik uzyskuje się po pięciu minutach. Gdy na teście pojawią się dwie kreski to oznacza ciążę. Koszt takiego testu to 10-15 złotych, czyli suma symboliczna.

Test płytkowy polega na umieszczeniu kilku kropli moczu na płytce. Wynik jest po 3-5 minutach. Oprócz kreski kontrolnej pojawia się kreska testowa i to oznacza ciążę. Test kosztuje maksymalnie 10 złotych.

Test paskowy polega na tym, że pasek testowy zanurza się w próbce moczu, trzyma się go za niebieską część. Wynik testu odczytuje się po 4-5 minutach. Koszt testu to 10 złotych.

Test cyfrowy ma wskaźnik cyfrowy, a poza tym działa jak strumieniowy lub paskowy. Po trzech minutach pokazuje się wynik. Plus oznacza ciążę, minus to brak ciąży. Test jest dokładny i czuły, ale kosztuje ok. 50-100 złotych, co jest dość dużym wydatkiem. Jest on jednak najbardziej dokładny ze wszystkich opisanych testów.

Warto wybrać to, co dobre. Jednak tańsze testy też nie są złe. Wszystkie kupuje się bez recepty, bez problemu w każdej aptece. Warto stosować taki test. Jednak drugim krokiem jest wizyta u lekarza. Bez niej nie ma pewności stuprocentowej. Poza tym lekarz zbada i powie czy wszystko w porządku. Każda pani przynajmniej kilka razy w życiu z takich testów korzysta, jak informują eksperci.

Poprzedni artykułPierwsze objawy ciąży, jak rozpoznać że zaszło się w ciążę?
Następny artykułSukienka wieczorowa, jak ją dopasować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj