Soczewki na wakacje? Wypróbuj soczewki miesięczne!

soczewki na wakacje

Lato niekoniecznie sprzyja noszeniu okularów korekcyjnych. Ich właściciele w tym okresie zdecydowanie wolą wybierać modele przeciwsłoneczne. Soczewki miesięczne są idealną alternatywą na ten czas. Po okresie wakacyjnym, bez problemu — nawet z dnia na dzień — można wrócić do zakładania swoich ulubionych okularów korekcyjnych. Istnieje nawet szansa, że wygoda użytkowania soczewek przekona nas do tego, aby zostały u nas na stałe! Poznaj powody, dla których warto je wybrać – szczególnie w wakacje.

Innowacyjność soczewek kontaktowych

Soczewki miesięczne bez dwóch zdań cieszą się ogromną popularnością. To główny powód, dla którego producenci stawiają na innowacyjność i najwyższą jakość produktów w swoim asortymencie. Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, oferują klientowi bezpieczny, nowoczesny wyrób w jak najlepszej cenie. Obecnie na rynku wybór jest tak wielki, że nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie optymalną opcję dla siebie – która usatysfakcjonuje ją w pełni!

Aktywne spędzanie wakacji? Wypróbuj soczewki miesięczne!

Soczewki miesięczne to idealna opcja dla fanów sportu i aktywnego spędzania wakacji. Osoby noszące okulary korekcyjne, często nie mogą cieszyć się urlopem w pełni. Pływanie, nurkowanie czy jazda na rowerze nie daje pełnej satysfakcji, gdy robimy to w okularach. Z odsieczą przychodzą soczewki miesięczne. Wybierając je, możesz czerpać satysfakcję z ulubionej aktywności fizycznej (nawet tej najbardziej ekstremalnej) i wypoczynku jeszcze bardziej! Nie musisz również martwić się o zgubienie swoich okularów wśród fal morza czy na plaży.

Niski koszt utrzymania

Koszt soczewek, szczególnie tych miesięcznych, jest niski. Można je kupić już od kilkudziesięciu złotych. Są również tańsze w utrzymaniu niż soczewki jednodniowe. Warto też wspomnieć, że jedna para soczewek kontaktowych trafia do kosza co miesiąc, a nie codziennie – jak w przypadku tych jednodniowych. Zatem wybierając soczewki miesięcznie, możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze — dbasz również o ekologię, produkując mniej niepotrzebnych odpadów!

Wygoda i komfort noszenia

Soczewki miesięczne, szczególnie w okresie wyjazdowym, mają znaczną przewagę nad okularami. Dbanie o soczewki wymaga mniej czasu w ciągu dnia, niż codzienne czyszczenie i przecieranie tradycyjnych okularów kilka razy dziennie. Nie musisz ponadto martwić się o zabrudzone czy zaparowane szkła, co szczególnie może być uciążliwe podczas urlopu.

Kolejnym aspektem jest słońce – nic nie potrafi być tak męczące, jak mocne promienie słońca. Wybierając soczewki, śmiało możesz założyć dodatkowo okulary przeciwsłoneczne i cieszyć się latem w pełni.

Jak dbać o higienę soczewek?

Aby noszenie soczewek miesięcznych było bezpieczne i komfortowe, należy je nie tylko odpowiednio dobrać, ale równie dobrze o nie dbać. Możesz je nosić do 30 dni – to najbardziej higieniczny sposób ich użytkowania. Przy wydłużeniu tego czasu mogą zgromadzić się w nich drobnoustroje, co naraża nas na zakażenia czy zapalenia. W nocy zdejmujesz je jak normalne okulary. Wyjątkiem są soczewki miesięczne przystosowane do noszenia przez całą dobę, nawet do siedmiu dni z rzędu bez zdejmowania (tak, można w nich nawet spać!).

Prawidłowe dbanie o higienę sprawi, że soczewki będą służyć nam cały gwarantowany okres bez zarzutu, a wada wzroku nie będzie żadnym problemem podczas wakacji. A przecież lato to czas, który warto wykorzystać w pełni!

Poprzedni artykułJak dbać o naczynia kuchenne
Następny artykułVery Peri kolorem roku 2022. Co założyć, aby wyglądać modnie?