Rozwód online – jak szybko się rozwieść?

W naszym kraju każdego roku rozwodzi się kilkadziesiąt tysięcy par. Decyzja o całkowitym rozstaniu powinna być dobrze przemyślana i przekalkulowana. Jeśli jednak nie ma żadnych szans na ratowanie małżeństwa, warto wiedzieć jakie kroki podjąć, aby bezproblemowo przejść przez cały proces rozwodowy.

Rozwód krok po kroku

Zanim złoży się pozew rozwodowy, należy dokładnie przemyśleć jego treść i przedyskutować z małżonkiem. Dobrze jest poprosić prawnika o pomoc we właściwym sformułowaniu treści dokumenty. Jest to bardzo ważne, bo w przypadku jakiegokolwiek błędu formalnego w złożony pozwie, będzie skutkowała tym, że sędzia będzie wzywał do jego uzupełniania, aby nie został on odrzucony. Ciekawą możliwością jest pozew rozwodowy online. Usługa ta pozwala dużo szybciej uporać się z formalnościami.

Pozew o rozwód online – opłaty

Składając pozew o rozwód online należy także uregulować opłatę sądową, która wynosi 600 zł. Można tego dokonać osobiście w sekretariacie sądu lub za pomocą przelewu. Jeśli do pozwu dołączy się potwierdzenie dokonania opłaty, z pewnością cały proces będzie szybszy.

Można także złożyć wniosek rozwodowy o zwolnienie z opłat, który musi być poparty specjalnymi formularzami, które dotyczą stanu rodziny, majątku i źródeł utrzymania.

Kiedy zdecydować się na usługi adwokata?

Po złożeniu wniosku o rozwód online, druga strona otrzyma jego treść i będzie musiała sformułować odpowiedź na pozew rozwodowy. W takiej sytuacji pomoc adwokata może się okazać bardzo pomocna. Doświadczony prawnik na każdym etapie postępowania rozwodowego jest w stanie pomóc i doradzić konkretne rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że usługi adwokata są szczególnie przydatne, gdy małżonkowie decydują się na rozwój z orzekaniem o winie. Takie postępowanie wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu wniosków dowodowych i dodatkowej dokumentacji, a także opracowanie właściwej strategii wykorzystanej przed sądem.

Rozprawy

Finalnym etapem całego postępowania rozwodowego są rozprawy przed sądem. Warto się do nich dobrze przygotować. Dobrym rozwiązaniem jest np. ponowne przeczytanie swojego pozwu, przeanalizowanie wszelkich innych dokumentów i dogadanie wszelkich kwestii i szczegółów z małżonkiem lub prawnikiem.

Warto pamiętać, że czasem nawet w sytuacji, w której proces rozwodowy jest już bardzo zaawansowany, pary dochodzą do porozumienia i podejmują decyzję o podjęciu walki o swój związek. Warto więc dokładnie przemyśleć wszelkie aspekty sytuacji, zanim podejmie się zdecydowane działania.

Powodów, dla których ludzie decydują się na rozwód jest wiele np. zdrady, alkoholizm, czy inne uzależnienia, hazard, przemoc domowa, zaniedbania, uchylanie się od pracy itd. W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest bardzo szybkie, rozwody są szczególnie częste. Warto przyłożyć wszelkich starań, aby rozwijać swój związek i dbać o niego, zanim pojawią się problemy, które okażą się zbyt poważne, aby móc je pokonać. Rozwód to zawsze duży stres dla małżonków, a także dla ich najbliższych, w tym przede wszystkim dzieci.

Więcej informacji dla osób które chcą wziąć szybko rozwód na naszym blogu www.i-rozwod.pl

Poprzedni artykułŻeń-szeń – dlaczego warto stosować? Działanie i właściwości
Następny artykułKarmienie piersią – jak to robić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj