Wiele czynników wpływa na to, że zęby człowieka mają żółty kolor. Między innymi jest to spowodowane złym odżywianiem się, brakiem odpowiedniej pielęgnacji oraz używkami. W gabinetach dentystycznych jest wiele metod na wybielanie zębów. Jaką wybrać?
Wybielanie nakładkowe – co to daje?
Wybielanie zębów metodą nakładkową rozpoczyna się w gabinecie stomatologicznym. Specjalista wykonuje odlew łuków zębowych i przygotowuje specjalne nakładki. Te trzeba przymierzyć, kiedy będą gotowe, a następnie dowiedzieć się od lekarza, w jaki sposób ich używać w domu. Drugi etap to wybielanie nakładkowe w postaci nakładania żelu wybielającego oraz przygotowanych nakładek. Zazwyczaj trwa to około miesiąca. Nakładki trzeba nosić przez kilka określonych godzin w ciągu dni albo w nocy.
Metoda ta jest wskazana nawet osobom, które mają wrażliwe szkliwa. Cena za zabieg wybielaia nakładkowego zębów waha się od 400 do 800 złotych.
Wybielanie laserem – czy warto?
Wybielanie lampą polega na szybkim rozjaśnieniu koloru zębów. Odbywa się to pod okiem lekarza dentysty. Proces trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Polega na nałożeniu specjalnego żelu, a następnie zastosowania światła emitowanego przez lampę. Działa ono wybielająco. Metoda ta jest w pełni bezpieczna i komfortowa. Świetnie sprawdzi się również dla osób, które mają drobne przebarwienia.
Wybielanie zębów laserem przeznaczone jest dla tych, którzy chcą przeprowadzić zabieg szybko i sprawnie. Bielszy uśmiech widoczny jest właściwie od razu po wyjściu z gabinetu. Metoda ta nie działa także negatywnie na plomby czy korony. Jeśli nie masz przygotowanego budżetu na wybielanie zębów, pożyczka pozabankowa może Ci pomóc.
Zanim wybierzesz się na wybielanie zębów…
Niezależnie od tego, jaką metodę wybielania zębów wybierzesz, musisz wiedzieć o pewnych aspektach. Zęby powinny być zdrowe, tak samo jak i cała jama ustna. Nie może być ubytków, próchnicy czy uzębienia, które wymaga leczenia kanałowego. Dentysta przed przystąpieniem do wybielania nakładkowego, dokładnie sprawdza też stan szkliwia. Poza tym konieczne jest pozbycie się kamienia nazębnego. W tym celu stosuje się specjalne metody, np. laserowe albo skaling.
Cały proces wybielania zębów jest czasochłonny i wymaga częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście im więcej problemów z uzębieniem masz, tym dłużej będzie to trwało. Przygotowanie zębów do wybielania może też okazać się obciążeniem finansowym. Pożyczka pozabankowa to komfortowy i dobry sposób na dodatkową gotówkę. Wpłynie ona prosto na Twoje konto. Pożyczka pozabankowa jest też szybka, ponieważ nie wymaga się wielu formalności i dokumentów.