Zegarki agentki Churchilla, czyli każdej z nas

Krystyna Skarbek wielokrotnie w swoich szpiegowskich misjach udowadniała, jak ważny jest dla niej czas i szybkie podejmowanie dobrych decyzji. Nie bez przyczyny przecież Winston Churchill nazywał Polkę swoją “ulubioną agentką”. Ta silna i odważna kobieta stała się inspiracją do założenia marki Christine Granville. Stworzyliśmy zegarek agentki Churchilla, aby w ten sposób przetrwała pamięć o Krystynie Skarbek i aby wesprzeć współczesne kobiety.

Agentka Churchilla i zegarek inspirowany jej historią

Życie Krystyny Skarbek było krótkie, ale jej burzliwy życiorys wystarczyłby na historię kilkunastu osób. Jej misja w brytyjskim wywiadzie (SOE) również nie trwała długo, ale za to obejmowała jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku, czyli II wojnę światową. W tym czasie Krystyna Skarbek raz była konspiracyjną dziennikarką na Węgrzech. Innym razem przewodniczką ucieczek przez Tatry Polaków, którzy byli internowani w tym kraju. Miała też w sobie tyle odwagi, że zdobyła i przekazała Brytyjczykom plany hitlerowskiego ataku na ZSRR.

Przy tym wszystkim Krystyna Skarbek była znana ze swojej klasy i kobiecości. Potrafiła sprytnie korzystać z tego w swoich misjach. Polska agentka brytyjskiego wywiadu była kobietą o wielu twarzach. Jednak to czas decydował o tym, którą z nich zdecydowała się ujawnić. Dziś Krystyna Skarbek jest symbolem współczesnej kobiety – wielozadaniowej i świetnie realizującą się w różnych obszarach. Postanowiliśmy uwiecznić ten symbol, tworząc zegarek agentki Churchilla.

Każda z nas jest Jamesem Bondem w spódnicy. Pora to docenić

Pomimo swoich licznych zasług, współcześnie postać Krystyny Skarbek nadal jest nieznana wielu osobom. Tymczasem to właśnie ona po znajomości z pisarzem Ianem Flemingiem stała się dla niego inspiracją do stworzenia pierwszej dziewczyny Jamesa Bonda w “Casino Royale”. Być może to nawet nią miał na myśli Fleming, kreując postać agenta 007?

Jak ma się to do historii kobiet XXI wieku? Wiele z nas codziennie jest Jamesem Bondem w spódnicy, choć nie czekamy na oklaski i podziękowania za to, co robimy. Jako kobiety wiemy jednak, jak ważne jest wsparcie. Dlatego tworząc zegarek agentki Churchilla założycielka marki Agnieszka Bobrukiewicz, zdecydowała, że część ze sprzedaży każdej partii przeznaczana będzie na rzecz przedsiębiorczych kobiet.

Poprzedni artykułHigieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?
Następny artykułLeczenie oponiaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj