Jak obniżyć linię czoła?

Posiadanie wysokiej linii czołowej bywa kłopotliwe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Choć łączy ich ten sam problem, to należy upatrywać zupełnie innych przyczyn takiego stanu rzeczy. W przypadku mężczyzn, przesunięcie linii czołowa stanowi skutek schorzenia zwanego łysieniem androgenowym, czyli mającego swoje źródło w zmianach hormonalnych.

Obniżenie linii czoła – jak to zrobić?

Pogłębianie łysienia androgenowego przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności zaczynają charakterystycznie pogłębiać się zakola, następnie przerzedzają się włosy umiejscowione pomiędzy zakolami. Ten etap trwa aż do momentu, kiedy całkowicie włosy nie wypadną w tym obszarze. W przypadku kobiet wysokie czoło jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi, ponieważ większość pań rodzi się z takim wyglądem. Może się również zdarzyć, że linia czołowa ulega przesunięciu w trakcie życia. Wówczas jest to oznaką choroby, określanej jako liszaj płaski.

Nie zważając na przyczynę, wiele osób ma prawo rozważać obniżenie linii czoła, jeżeli stanowi to ich kompleks. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest zabieg przeszczepu włosów. Ten sposób nie jest możliwy do przeprowadzenia w przypadku osób, które zmagają się z pewnymi chorobami. Wówczas konieczne jest poszukanie innych rozwiązań, które wskazują jak zmniejszyć czoło. Zazwyczaj to metody mające podłoże nieinwazyjne, czyli wpływają na zmianę wyglądu bez dodatkowej ingerencji w organizm.

Jak zmniejszyć czoło – zabiegi

Zabieg przeszczepu włosów to jedna z najskuteczniejszych metod, która pozwala na osiągnięcie rewelacyjnego efektu obniżenia linii czołowej. Choć ten sposób jest bardzo zakorzeniony w medycynie estetycznej, to specjaliści muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które należy mieć na względzie podczas jego wykonywania. Umiejscowienie nowej linii czołowej nie może być przypadkowe lub też zgodne wyłącznie z preferencjami osoby poddającej się zabiegowi. U każdego człowieka linia czołowa posiada swój przebieg, co jest związane z geometrią twarzy, czaszki, a także z proporcjami. Specjalista, który zastanawia się jak zmniejszyć czoło, musi dokonać bardzo precyzyjnych pomiarów na twarzy u danego pacjenta. Kluczowym punktem, czyli głównym wyznacznikiem środka tej linii jest miejsce jej rozpoczęcia. W rzeczywistości jest to 1/3 wysokości pomiędzy trzema punktami: szczyt brody, czubek nosa, a także cała długość nosa. Uwzględnienie tych parametrów umożliwia dokładne określenie miejsca linii czoła, dlatego nie można ulokować jej w dowolnym miejscu, zgodnym z życzeniem pacjenta.

W przypadku mężczyzn istotne jest, aby zachować naturalną linię, czyli wcięcie z zachowaniem miejsca na zakole. Dla białej rasy jest bardzo charakterystyczne posiadanie naturalnej linii z zakolami, z kolei rasa czarna cechuje się linią czołową, która ma prosty przebieg. W przypadku kobiet linia czołowa posiada bardziej spłaszczony kształt, jednak jej również nie należy rozpoczynać zbyt nisko, czyli nadmiernie skracać czoło.

Obniżenie linii czoła – kto może skorzystać z zabiegu?

Obniżenie linii czoła najczęściej wykonywane jest przez długowłose kobiety, które unikają wiązania włosów z uwagi na lęk przed odsłonięciem czoła. Kompleks wysokiego czoła często sprawia, że decydują się na wykonanie grzywki, która zmienia wygląd twarzy. Zabieg przeszczepu włosów jest sposobem, który pozwala przesunąć linię włosów, co sprawia, że wiele osób pozbywa się największego kompleksu. Zabieg przeszczepu charakteryzuje się jego przeprowadzeniem przy jak największej oszczędności miejsc dawczych. Miejsca, z których są pobierane włosy są golone na kształt pasków, a w rezultacie miejsca poboru można swobodnie zakryć przy pomocy dłuższych włosów. U mężczyzn odbywa się to troszkę inaczej. Zazwyczaj specjaliści decydują się na pozostawienie dłuższych włosów na górze, co pozwala skutecznie zamaskować miejsca implantacji.

Zabieg przeszczepu włosów a możliwe ograniczenia

W przypadku kobiet jednym z najczęściej występujących ograniczeń jest wyłącznie choroba. Z kolei u mężczyzn, ten zabieg odbywa się po przekroczeniu określonego wieku. Najczęściej mężczyźni w wieku poniżej 21 roku życia nie mogą zdecydować się na jego przeprowadzenie, ponieważ utrata włosów w tak młodym wieku jest oznaką postępującej utraty włosów. Podjęcie decyzji o przeszczepie zwiastuje wówczas konieczność jego nieustannego powtarzania. Stąd też walkę z nadmiernie wypadającymi włosami lub obniżonym czołem należy rozpocząć od stosowania środków farmakologicznych lub trychlogicznych, co pozwala na ich znaczące wzmocnienie, a także dalsze opóźnienie postępującego łysienia.

Istnieje jeszcze jedna metoda, która umożliwia obniżenie linii czołowej. Jest to zabieg chirurgiczny, który opiera się na oderwaniu skóry od czaszki, a następnie jest ona przesuwana wzdłuż czoła, co skutkuje uzyskaniem nowej linii włosów. Całość zabiegu nie jest zbyt subtelna, dlatego jest on bardzo rzadko stosowany.

Przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów to:

  • łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące;
  • choroby onkologiczne;
  • cukrzyca;
  • niektóre choroby serca, a także nieleczone nadciśnienie.

Z kolei czasowe przeciwwskazania to, m.in.:

  • choroby tarczycy;
  • problemy tarczycy;
  • nieustabilizowana wartość ciśnienia;
  • łuszczyca lub inne choroby skóry.

Jeśli borykasz się z kompleksem wysokiego czoła i nie masz żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu obniżenia linii czoła, koniecznie sprawdź ofertę kliniki Medmix, dostępną na stronie www.medmix.pl.

Poprzedni artykułDepilacja laserowa – dlaczego jest skuteczniejsza od innych metod?
Następny artykułJakie dresy damskie polecają styliści? Przegląd propozycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj