Wosk, czy laser? Która metoda usuwania owłosienia jest skuteczniejsza?

Jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia? To niewątpliwie pytanie, które zadane sobie niejedna kobieta. Okolice bikini, nogi, czy choćby pachy , to miejsca, na których kobiety zazwyczaj nie pragną prezentować bujnego owłosienia. Na przestrzeni lat, testowane były przeróżne techniki pozwalające na mniej bądź bardziej skuteczne pozbycie się włosów z „terenów” niechcianych. Przyjęło się jednak, że najpowszechniejsze z nich to technika laserowa oraz klasyczna, czyli z użyciem wosku. Która jednak z nich jest skuteczniejsza?

Metoda usuwania owłosienia gorącym woskiem

Powszechnym oraz najprostszym zabiegiem usuwania niechcianego owłosienia z ciała, jest metoda z użyciem wosku. Depilacja woskiem jest o tyle prosta, że bez problemu może być wykonywana zarówno w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym, jak i również w warunkach domowych.

Półpłynny wosk, rozgrzany do odpowiedniej temperatury, nakładany jest na fragment ciała, z którego planowane jest pozbycie się włosów. Na wosk nakładany jest zaś pasek fizelinowy, który następnie szybkim ruchem odrywany jest od skóry, razem z cebulką niechcianego owłosienia. Wyrwanie całej cebulki zapobiega odrastaniu włosa.

Największym plusem usuwania włosów woskiem jest jego cena. Zabieg ten jest zdecydowanie najtańszy na rynku. Niestety metoda ta posiada również swoje wady. Osoby posiadające słabą odporność na ból, będą miały nie lada problem z jej użyciem, a po samym zabiegu pozostają zaczerwienienia oraz podrażnienia występujące na miejscach po oderwanym wosku.

Laserowa metoda usuwania owłosienia

Coraz powszechniejszym zabiegiem stosowanym w salonach urody jest jednak metoda laserowego usuwania owłosienia. W odróżnieniu do metody woskowej, laser jest o wiele bardziej precyzyjny, a efekty jego użytkowania są długotrwałe.

Metoda laserowego usuwania owłosienia jest o tyle skuteczna, że jego wiązki trafiają głęboko w skórę, niszcząc wszelkie korzenie wraz z cebulkami każdego włosa, bezpośrednio z mieszka włosowego. Profesjonalni pracownicy salonów urody są w stanie idealnie oszacować moc oraz czas trwania impulsu laserowego.

Nie ma niestety jednego uniwersalnego ustawienia. Wszystko bowiem zależy od specyfiki samych włosów oraz rodzaju skóry. Przyjmuje się, że im włosy są ciemniejsze, a karnacja skóry jaśniejsza –  depilacja laserowa pozostawi skuteczniejszy efekt, zostawiając gładką skórę już po pierwszym zabiegu.

Która metoda jest bowiem skuteczniejsza? Zdecydowanie laserowa. Jednak za precyzję oraz długotrwały efekt lasera przyjdzie nam zapłacić dużo więcej niż za zwykły wosk, a sam zabieg wykonany musi być przez wykwalifikowany personel  w specjalistycznym salonie. Używając metody woskowej zaś jesteśmy w stanie pozbyć się niechcianego owłosienia w warunkach domowych, bez konieczności umawiania się na zabieg w salonie. Takie zabiegi jednak trzeba często powtarzać, a zaczerwienienia oraz podrażnienia potrafią niejednokrotnie dać się we znaki Jeśli zależy nam na trwałym efekcie, a pieniądze nie są czynnikiem, który nas ogranicza – zdecydowanie metoda laserowa skuteczniej poradzi sobie z usunięciem niechcianego owłosienia.

Poprzedni artykułJak znaleźć idealny prezent dla Kobiety?
Następny artykułJak dbać o piękny uśmiech?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj