Jak dbać o piękny uśmiech?

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. By zachować zęby w jak najlepszej kondycji, należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej nie tylko z uwzględnieniem odpowiedniej szczoteczki, regularnie odwiedzać stomatologa, by na przykład usuwać kamień nazębny. W niektórych przypadkach niezbędne jest także leczenie ortodontyczne. Poznaj zasady dbania o zdrowy uśmiech. W leczeniu stomatologicznym pomoże Ci natomiast klinika stomatologii we Wrocławiu.

Jak dbać o uśmiech:

  • Poznaj sposoby, jak dbać o zęby każdego dnia
  • Dowiedz się, jak często należy odwiedzać stomatologa
  • Odkryj przyczyny, dla których powinno się dbać o regularne usuwanie kamienia nazębnego
  • Leczenie ortodontyczne – czy jest dla Ciebie niezbędne?

Jak dbać o zęby na co dzień?

Kluczowe w zdrowym uzębieniu jest to, jak dbasz o zęby na co dzień. Podstawą jest oczywiście regularne mycie zębów, o którym wiele osób zapomina. To jednak błąd, który sprawia, że rozwija się próchnica, czyli bakteryjna choroba powodująca uszkodzenie szkliwa. Minimalna częstotliwość mycia zębów to dwa razy dziennie, a idealnie będzie, jeśli umyjesz je po każdym posiłku. Liczy się nie tylko samo mycie, ale i jego sposób. O to, czy myjesz zęby prawidłowo, warto zapytać swojego dentystę.

Znaczenie ma także odpowiednia pasta do zębów. Na rynku dostępnych jest wiele past np. z efektem wybielania. Pasty zawierają składniki ścierne, dzięki którym usuwany jest kamień nazębny, z kolei fluor pozwala chronić zęby przed próchnicą. Liczy się także czyszczenie powierzchni między zębami. Żadna szczoteczka nie jest na tyle precyzyjna, by wyczyścić również przestrzenie międzyzębowe. Dlatego w codziennej pielęgnacji warto uwzględnić nić dentystyczną oraz irygator.

Kiedy należy wybrać się do dentysty?

Dbałość o uzębienie to także pamiętanie o regularnych wizytach u stomatologa. Klinika stomatologii we Wrocławiu dba o to, by pacjent cieszył się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym uzębieniem, to klinika stomatologii we Wrocławiu powinna być odwiedzana przez Ciebie co pół roku. To pozwoli Ci uniknąć rozwinięcia się większych problemów z uzębieniem. Minimalna częstotliwość, z jaką warto zajrzeć do kliniki stomatologii we Wrocławiu, to rok. Pamiętaj jednak, że częstsze kontrole pozwolą zwalczyć próchnice i zapobiec dłuższemu i skomplikowanemu leczeniu.

Dlaczego warto usuwać kamień nazębny?

Podczas rutynowej kontroli u stomatologa warto wykonać piaskowanie lub usunąć kamień, jeśli zachodzi taka potrzeba. Zwykle wystarczy przeprowadzić taki zabieg raz w roku. Wiele zależy jednak od diety, picia dużej ilości kawy, czy palenia papierosów. Zęby oczyszczone z kamienia nie tylko prezentują się lepiej, ale też można w łatwiejszy sposób dostrzec, czy są zdrowe.

Nagromadzony kamień nazębny to nie tylko kwestia estetyki. Kamień powoduje nieświeży oddech, obrzęki, zaczerwienienie oraz bolesność dziąseł, czy krwawienie podczas szczotkowania. W bardziej zaawansowanych przypadkach może nawet prowadzić do zapalenia przyzębia, a w konsekwencji i do utraty rozchwianych zębów.

Ortodoncja – kiedy jest niezbędna?

Leczenie ortodontyczne to korygowanie nieprawidłowości zgryzu, wad zębowych, a nawet wad kostnych. Wbrew stereotypom zagadnienie nie dotyczy tylko dzieci, ale i dorosłych pacjentów. Metoda oraz sposób leczenia zależy od wieku zainteresowanej osoby i jej oczekiwań, stopnia zaawansowania wady oraz celów samego leczenia. Co ważne, przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego niezbędne jest wyleczenie wszystkich zębów. Terapia ortodontyczna musi być w dodatku poprzedzona zgromadzeniem pełnej dokumentacji, czyli fotografii wewnątrz- i zewnątrzustnej, zdjęć pantomograficznych i telebocznych. Samo leczenie trwa zwykle 1,5-2 lata.

Poprzedni artykułWosk, czy laser? Która metoda usuwania owłosienia jest skuteczniejsza?
Następny artykułPrezenty dla przyszłej mamy – co kupić na baby shower?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj