Naturalna pielęgnacja jest prosta i skuteczna

O kosmetykach z naturalnymi składami jest głośno i to dobrze! Produkty z tej kategorii stanowią przecież świetną alternatywę dla kosmetyków syntetycznych i chętnie sięgają po nie właśnie te osoby, które z różnych przyczyn wolą krótsze i naturalne składy swoich produktów.

Tych przyczyn może być kilka, a każda z nich jest ważna. Najważniejsze jest jednak to, że pielęgnacja z naturalnymi kosmetykami nie jest trudna, a wręcz przeciwnie – może znacznie ułatwić nasze codzienne rytuały. Co warto wiedzieć o kosmetykach z naturalnymi składami?

Kosmetyki naturalne to nie to samo, co kosmetyki organiczne

Pojęcia te często pojawiają się w dyskusjach wymiennie, jednak nie są one tożsame, choć dosyć podobne. Kosmetyki naturalne i organiczne to produkty posiadające naturalne składy, jednak główną różnicę znajdziemy w ilości tych składników – ważne, by wiedzieć, że kosmetyki naturalne muszą posiadać w swoich składach co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego. Z kolei produkty organiczne posiadają 100% składników naturalnych, co oznacza, że nie znajdziemy w nich żadnych syntetycznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych i innych. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że używane w kosmetykach organicznych czy naturalnych utrwalacze pochodzenia naturalnego rzadko kiedy zapewniają podobną trwałość tym preparatom, z jaką mamy do czynienia w kosmetykach syntetycznych, z kolei mogą uczulać niektóre osoby, ze względu na spore stężenie niektórych ekstraktów roślinnych. Przed zakupem kosmetyku naturalnego/organicznego powinniśmy zaznajomić się z jego składem i wybierać tylko te produkty, które nie będą zbyt podrażniające dla nas.

Dużą zaletą kosmetyków naturalnych i organicznych są właśnie ich krótsze składy. Po pierwsze, sprawia to, że konsumentom łatwiej jest przyswoić, co dokładnie znajduje się w preparatach, które nakładają na swoją skórę. Po drugie, fakt ten może zmniejszać ryzyko wystąpienia niektórych reakcji alergicznych – mniej składników to mniejsze prawdopodobieństwo, że któryś z nich taką reakcję wywoła.

Kosmetyk uniwersalny? Czemu nie!

Niektórzy kosmetyki naturalne kochają za to, że są one bardzo uniwersalne w działaniu. Jest to z pewnością dużym ułatwieniem dla osób, które widząc pełną łazienkę kosmetyków do pielęgnacji dostają małego zawrotu głowy. Nie wszyscy mają czas, ochotę i środki finansowe na używanie długiej listy preparatów, które zadbają z osobna o każdą część ich ciała – tutaj dobrym rozwiązaniem są właśnie kosmetyki naturalne, które dzięki swoim naturalnym składom mają też szeroki promień działania. I tak krem do twarzy może być równie dobrze kremem pod oczy i na okolice szyi i dekoltu. Wiele naturalnych olejków świetnie sprawdzi się zarówno przy pielęgnacji skóry, jak i włosów. Naturalny balsam zaopiekuje się całą naszą skórą, włącznie z dłońmi i stopami. Kosmetyki naturalne są zatem ekologiczne nie tylko w tym dosłownym sensie, gdyż nie znajdziemy w nich wiele substancji syntetycznych, ale również w kontekście wyborów konsumenckich – zamiast 15 różnych kosmetyków, możemy dobrze poradzić sobie z 5. A to oznacza mniej śmieci.

Podsumowanie

Kosmetyki naturalne coraz częściej zastępują nam na półkach te syntetyczne i to wspaniale! Troszcząc się o naszą skórę, możemy jednocześnie dbać o środowisko naturalne. Warto zatem czytać składy i wybierać preparaty, które będą nam w tych celach pomagać.

Poprzedni artykułModa dostępna od ręki, czyli sklep odzieżowy online stworzony z myślą o Tobie
Następny artykułZamrażanie komórek tłuszczu, czyli jak skuteczna jest kriolipoliza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj