Zamrażanie komórek tłuszczu, czyli jak skuteczna jest kriolipoliza?

Zamrażanie komórek tłuszczu może wzbudzać pewne zdziwienie, jednak coraz więcej pacjentów chętnie poddaje się kriolipolizie. To amerykańscy lekarze odkryli, że komórki tkanki tłuszczowej nie są w stanie przeżyć w niższych temperaturach i fakt ten postanowili wykorzystać w opracowaniu metody jej redukcji.

Do dziś korzystamy z ich badań, a kriolipoliza to jeden z bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych zabiegów na redukcję tłuszczu w naszym organizmie.

Zimnem pokonaj fałdki

Kriolipoliza jest jednym z kilku zabiegów, które oferuje nam dzisiejsza medycyna estetyczna na redukcję zbędnych kilogramów. Najczęściej jest ona wykonywana u osób, które zmagają się z nadmiarem tłuszczu w określonych miejscach na swoim ciele, opornych na aktywność fizyczną czy zdrową dietę. Takie problematyczne miejsca to na przykład: szyja, przedramiona, uda, plecy czy brzuch. Właśnie przy takich punktowych problemach kriolipoliza zdaje najlepszy egzamin. A jak dokładnie wygląda taki zabieg?

Kriolipoliza krok po kroku

Kriolipoliza, w najprostszym ujęciu, polega na zamrażaniu komórek tłuszczu znajdujących się pod skórą. Komórki te obumierają i zostają wydalone z naszego organizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. Temperatury używane do zabiegu wahają się w granicach od 5 do -10 stopni Celsjusza, dlatego zabieg powinien być zawsze wykonywany pod okiem przeszkolonego personelu. Nie ma jednak podstaw do obaw, gdyż cała procedura została zaprojektowana w ten sposób, by nie uszkodzić żadnych innych tkanek znajdujących się w naszym organizmie.

Kriolipoliza trwa około godziny. W pierwszej kolejności nasza skóra zostaje zabezpieczona specjalnymi okładami termicznymi, by uniknąć jakichkolwiek odmrożeń. Następnie specjalista przykłada do niej aparaturę i zabieg się rozpoczyna. Jeśli myślimy o wykonaniu kriolipolizy na kilku partiach naszego ciała, całość będzie rozłożona w seriach.

Zabieg przypomina nieco masaż z wykorzystaniem aparatury. Pacjent odczuwa działanie niskich temperatur zazwyczaj w formie dyskomfortu, jednak rzadko zdarza się, by kriolipoliza powodowała ból. Na efekty zabiegu czeka się nawet miesiąc, gdyż obumarłe komórki tłuszczowe wydalane są z naszego organizmu przy naturalnych procesach metabolicznych.

Jakie występują przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu?

Jak przy każdej podobnej procedurze, tak i przy kriolipolizie występuje szereg przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Najczęściej będą to ciąża i okres karmienia piersią, choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroby nowotworowe i wszelkie choroby układu metabolicznego. Dodatkowo odradza się wykonywania zabiegu u osób z wyjątkową wrażliwością na zimno, a także u osób posiadających rozrusznik serca, choroby krwi czy infekcje. W gabinecie medycyny estetycznej warto odbyć wnikliwą rozmowę na temat naszego stanu zdrowia oraz wszelkich innych przeciwwskazań, które mogą wykluczyć nas z możliwości wykonania kriolipolizy.

Poprzedni artykułNaturalna pielęgnacja jest prosta i skuteczna
Następny artykułDlaczego warto wybrać białe szafy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj