Aparaty ortodontyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zdrowe i piękne zęby znacznie zwiększają atrakcyjność oraz pewność siebie. Aby jednak uzębienie utrzymane było w doskonałej kondycji, konieczne są kontrolne wizyty u stomatologa. Sprawa nieco się komplikuje, jeżeli mamy do czynienia z wadą zgryzu. Na szczęście współczesne możliwości stomatologii pozwalają zastosować w przypadku tego typu aparaty ortodontyczne.

Kiedy warto jest się udać do gabinetu ortodontycznego?

Ortodoncja należy do dziedziny stomatologii, a jej głównym celem jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu i szczękowo-twarzowych. Wprowadzenie leczenia jest niezwykle istotne, ponieważ wada z czasem może się pogłębiać i negatywnie wpływać na zdrowie pacjenta. Dlatego ważne jest, aby rodzic umówił dziecko na wizytę już na wczesnym etapie życia. Gdy w jamie ustnej pociechy znajdować się już będzie kompletne uzębienie, warto jest profilaktycznie sprawdzić, czy zgryz rozwija się w sposób poprawny. Oczywiście aparaty ortodontyczne Kraków zastosowane mogą być u dorosłych, jednak im leczenie rozpocznie się wcześniej, tym trwać może krócej i efektywniej. Dodatkowo warto jest uczyć małe dziecko właściwych nawyków dbania o higienę jamy ustnej już na samym początku przygody z myciem zębów.

Aparaty ortodontyczne dopasowane do potrzeb pacjenta

Proces leczenia wpłynąć może nieco na ułożenie warg, policzków czy zmianę proporcji odcinka twarzy nosowego do szczękowego. Niestety wciąż wiele dorosłych osób nie decyduje się na leczenie ortodontyczne. Wynika to głównie z faktu, iż obawiać się one mogą widocznego aparatu na uzębieniu. Z myślą o pacjentach, którzy nie chcą eksponować go na zębach, możliwe jest założenie aparatu praktycznie niewidocznego. Oczywiście wybrany model maksymalnie dopasowany powinien być do wymagań oraz potrzeb pacjenta. Należy mieć także na uwadze fakt, iż krzywe uzębienie negatywnie wpływać może na utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Trudny dostęp do przestrzeni międzyzębowych sprawiać może, że pacjent czyści zęby niedokładnie.

Stomatolog Kraków to osoba, którą powinniśmy regularnie odwiedzać niezależnie od stanu naszych zębów. Kontrolne wizyty pozwolą w porę wykryć ewentualne ubytki i w szybkim tempie wprowadzić leczenie. Pacjent uniknąć może późniejszych problemów, związanych z kłopotliwym leczeniem skomplikowanego przypadku. Endodoncja Kraków to dziedzina polegająca na leczeniu zębów kanałowo. Zabieg bywa skomplikowany, dodatkowo jego koszt niekiedy jest bardzo wysoki.

Poprzedni artykułJakie łańcuszki są teraz modne?
Następny artykułJak dbać o naczynia kuchenne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj